Gazelle Ultimate C380
The Gazelle Ultimate C380 is a sporty city bike that is also great for touring. It provides versatility in a very stylish package.
---
| Specifications | |
| Brand | Gazelle |
| Model | Ultimate C380 |
| Color | Blue |
| Year | 2021 |
| Mileage | 3 mi |
| Size | S (ideal for people between 4 ft 10 in and 5 ft 6 in) |
| Frame type | Open |
| Seat tube | 46 cm |
| Weight | 57 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in good condition. It has some scratches and external damage in some places |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 500 Wh (Battery range guide) |
| Engine brand | Bosch |
| Engine model | Performance Line |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 65 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| UL Certified | This bike is UL certified |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 28" |
| Tires | Schwalbe Plus (47-622) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Enviolo |
| Transmission model | NuVinci Optimized |
| Number of speeds | 1 |
| Drivetrain | Belt |
$3,049.00
Gazelle Ultimate C380—
$3,049.00







Description
The Gazelle Ultimate C380 is a sporty city bike that is also great for touring. It provides versatility in a very stylish package.
---
| Specifications | |
| Brand | Gazelle |
| Model | Ultimate C380 |
| Color | Blue |
| Year | 2021 |
| Mileage | 3 mi |
| Size | S (ideal for people between 4 ft 10 in and 5 ft 6 in) |
| Frame type | Open |
| Seat tube | 46 cm |
| Weight | 57 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in good condition. It has some scratches and external damage in some places |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 500 Wh (Battery range guide) |
| Engine brand | Bosch |
| Engine model | Performance Line |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 65 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| UL Certified | This bike is UL certified |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 28" |
| Tires | Schwalbe Plus (47-622) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Enviolo |
| Transmission model | NuVinci Optimized |
| Number of speeds | 1 |
| Drivetrain | Belt |
























