Gazelle Ultimate T10 HMB
Gazelle Ultimate T10 is a top-of-the-line electric bike that works great for commuting, leisure riding or exploring new areas. It has a powerful Bosch Performance Line motor with a very comfortable riding position that allows you to ride for a long time.
---
| Specifications | |
| Brand | Gazelle |
| Model | Ultimate T10 HMB |
| Color | Red |
| Year | 2021 |
| Mileage | 3 mi |
| Size | M (ideal for people between 5 ft 5 in and 5 ft 9 in) |
| Frame type | Open |
| Seat tube | 53 cm |
| Weight | 51 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in very good condition. Some light scratches on the frame and components |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 500 Wh |
| Engine brand | Bosch |
| Engine model | Performance Line |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 65 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| UL Certified | This bike is UL certified |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 28" |
| Tires | Schwalbe Marathon Plus (44-622) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Shimano |
| Transmission model | Deore XT |
| Number of speeds | 10 |
| Drivetrain | Chain |
Original: $3,049.00
-70%$3,049.00
$914.70






Description
Gazelle Ultimate T10 is a top-of-the-line electric bike that works great for commuting, leisure riding or exploring new areas. It has a powerful Bosch Performance Line motor with a very comfortable riding position that allows you to ride for a long time.
---
| Specifications | |
| Brand | Gazelle |
| Model | Ultimate T10 HMB |
| Color | Red |
| Year | 2021 |
| Mileage | 3 mi |
| Size | M (ideal for people between 5 ft 5 in and 5 ft 9 in) |
| Frame type | Open |
| Seat tube | 53 cm |
| Weight | 51 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in very good condition. Some light scratches on the frame and components |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 500 Wh |
| Engine brand | Bosch |
| Engine model | Performance Line |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 65 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| UL Certified | This bike is UL certified |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 28" |
| Tires | Schwalbe Marathon Plus (44-622) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Shimano |
| Transmission model | Deore XT |
| Number of speeds | 10 |
| Drivetrain | Chain |
























