Serial 1 Mosh/Tribute
A high-speed cruiser that was created in collaboration with Harley-Davidson. Commute in style with this black beast with striking white tires that provide contrast.
---
| Specifications | |
| Brand | Serial 1 |
| Model | Mosh/Tribute |
| Color | Black |
| Year | 2021 |
| Mileage | 1 mi |
| Size | L (ideal for people between 5 ft 8 in and 6 ft 2 in) |
| Frame type | Closed |
| Seat tube | 51 cm |
| Weight | 49 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in very good condition. Some light scratches on the frame and components |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 529 Wh (Battery range guide) |
| Engine brand | Brose |
| Engine model | Brose |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 50 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 27.5" |
| Tires | Schwalbe Super Moto-X (70-584) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Single Speed |
| Transmission model | N/A |
| Number of speeds | 1 |
| Drivetrain | Belt |
Original: $3,349.00
-70%$3,349.00
$1,004.70






Description
A high-speed cruiser that was created in collaboration with Harley-Davidson. Commute in style with this black beast with striking white tires that provide contrast.
---
| Specifications | |
| Brand | Serial 1 |
| Model | Mosh/Tribute |
| Color | Black |
| Year | 2021 |
| Mileage | 1 mi |
| Size | L (ideal for people between 5 ft 8 in and 6 ft 2 in) |
| Frame type | Closed |
| Seat tube | 51 cm |
| Weight | 49 lb |
| Usage | City, Leisure |
| Condition | The bike is in very good condition. Some light scratches on the frame and components |
| Max speed | 20 mph |
| Electric specifications | |
| Battery | From origin |
| Battery capacity | 529 Wh (Battery range guide) |
| Engine brand | Brose |
| Engine model | Brose |
| Engine location | Frame |
| Engine torque | 50 Nm |
| Assistance type | Pedal |
| Mechanical specifications | |
| Wheels size | 27.5" |
| Tires | Schwalbe Super Moto-X (70-584) |
| Brakes | Disk | Hydraulic |
| Transmission brand | Single Speed |
| Transmission model | N/A |
| Number of speeds | 1 |
| Drivetrain | Belt |
























